Wynik badania MR głowy 10-latka
Proszę o odczyt badania Mr mojego 10 letniego synka.Szyszynka z komponentą torbielowatą osiąga wymiary do ok.1,1 (tr) x1,4(ap)x1,0(cc)cm. Ponadto w topografii części pośredniej przysadki widoczne jest ognisko o sygnale płynowym wielkości ok. 1,2(tr)x0,6x0,6cm- mogące odpowiadać torbieli kieszonki Rathkego. Asymetria szerokości Va- prawa wyraźnie węższa.

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu
Dziecko autystyczne w przedszkolu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował torbiel w przysadce tzw. torbiel kieszonki Rathkego, a także zmiana typu torbielowatej w szyszynce. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurologiem celem postawienia rozpoznania oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.