Wynik badania MR kręgosłupa a planowanie ciąży

Proszę o int. wyniku RM: krążki m/y kr l4/l5 z cechami niewielkiej dehydratacji. Na poziomie l4/l5 tylna centralna protruzja krążka m/y kr z odcinkową impresją worka oponowego. Pozostała część krąża uwypuklona okrężnie zwęża częściowo dość symetrycznie oba otwory m/y kręgowe. na poziomie l5/s1 okrężne uwypuklenie krążka m/y kręgowego zwężająca częściowo symetrycznie oba otwory m/y kręgowe z dyskretnym modelowaniem osłonek nn rdzeniowych bez kompresji worka oponowego. Dodam, że planuję ciążę.

Aleksander Ropielewski

Nie mając obrazu MR nie jestem w stanie się wypowiedzieć odnośnie ryzyka dla Pani zdrowia podczas ciąży w powyższej sytuacji i sugeruję poradę ginekologa.