Wynik badania MRI kręgosłupa szyjnego 36-latki
WYNIK BADAN|A MRI, kobieta 36 lat Badanie MR kręgosłupa szyjnego uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy (w pozycji lezącej). Na Poziomie C4-C5 widoczna jest płaska, szerokopodstwna, lateratizowana w prawo wYPuklina krążka uciskająca,Worek oponowy i prańy korzeń'bzuszny. ŃióĆo ziedukowane swlatło prawego otworu międzvkręqoweqo. W badaniu wiiioczna jest pónabto'Óentra]na ryypuklina krĘkamiędzykręgowego C5_ C6 uciskająca worek bpońowy ze zmniejszenióin pzednitij rezerńy kręgowego. Kozenie §łynil"ńe.;-ńniłu ńerwoWe wolne. Nie stwierdzam wypuklin krązków na pozostałych poziomach. Nie stwierdzam cech stenozy kanału kręgowego. Nie stwierdzam zmian patolÓgicznych n-a-poziómie złącza szczytowo_potylicznego. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon