Wynik badania obrazowego jamy brzusznej 55-letniej osoby do interpretacji

Pęcherzyk żółciowy prawidłowy, drogi żółciowe nie poszerzone, wątroba nie powiększona jednorodna, o nieznacznie wzmożonej echogeniczniczności miąższu, trzustka bez zaburzeń echostruktury, śledziona niepowiekszona jednorodna obie nerki o gładkich obtrysach bez zastoju bez złogów w dolnej części prawej nerki torbiel korowa dł. 28mm w srodkowej części nerki lewej zmiana hyperechogeniczna dł. 7mm - angiomyolipoma czy to rak i jakie są rokowania

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można odpowiedzieć na Pani pytanie na podstawie samego opisu. Konieczne dokładne przeanalizowanie badań, po których będzie można przypuszczać ponieważ dokładna diagnoza i ewentualne rokowanie będzie można uzyskać po zbadaniu materiału histopatologicznie. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.