Wynik badania okulistycznego u 18-latki

Witam Serdecznie Rok temu 2014 styczeń byłam u okulisty i po badaniu miałam oko prawe sfera 0,0 cylinder 3 oś 90 st oko lewe sfera -0,5 cylinder 4 oś 70 st Rok 2015 styczeń oko prawe sfera 2.5 cylinder -3 oś 5 st oko lewe sfera 2 cylinder -3,75 oś 165 st Proszę o poradę czy przez rok może aż tak mocno zmienić się wynik badania.Mam 18 lat.Dziękuję

Witam. Niestety tak ponieważ jest Pani młodą osobą intensywnie rosnącą, również nauka ma wpływ/czytanie/.Zalecam kontrole co 6 miesięcy, witaminy p-krótkowzroczności np Klarin, Bilberin i tran w kapsułkach. Ważne jest też żeby ten sam lekarz Panią badał, bo tak jest lepiej. Chodzi o ten astygmatyzm,który nie jest mały i obserwacje rogówek w kierunku stożka rogówki. Pozdrawiam