Wynik badania panendoskopii

witam proszę o odp na panendoskopie przełyk objawy endoskopowe przepukliny rozworu przełykowego przepony wpust oglądany na wprost i w inwersji bez zmian linia z wyrażna regularna błona śluzowa sklepienia i trzonu bez zmian w części antralnej ma zmienne plamiste zabarwienie odzwiernik kształtny opuszka 12 -nicy jest ogniskowo przekrwiona z ogniskami metaplazji część zstępująca bez zmian z góry dziękuje

Witam.
Niepokoić może metaplazja w dwunastnicy. Proszę skonsultować się z chirurgiem najlepiej z kliniki, która leczy tego typu zmiany. Należałoby usunąć nieprawidłowy nabłonek. Poza tym przepuklina rozworu przelykowego, ale jeśli nie daje objawów, to nie ma się co przejmować. Pozdrawiam i życzę zdrowia