Wynik badania poziomu hemoglobiny we krwi

Witam chciałam zapytać o wynik badania krwi a mianowicie poziomu hemoglobiny. U męża wynosi ona 12,8 czy można mówić tu o anemi? mąż ma 30 lat, dość wyczerpującą pracę. robił inne badania tj OB i CRP te wyniki są dobre, miał też robione usg brzucha, ktore wykazało jedynie 2 kamienie w nerce i przewodzie moczowym, pozostałe narządy są w porzadku. Dziekuje, pozdrawiam.

Witam. Wynik badanie rzeczywiście znajduje się na dolnej granicy normy - warto porównać go z poprzednio wykonywanymi oznaczeniami - być może takie poziom utrzymuje się u Pani męża od dawna - wtedy nie będzie powodów do niepokoju. Warto również zweryfikować czy nie wynika on z niedoboru żelaza w diecie poprzez oznaczenie parametrów jego gospodarkii we krwi (Fe, UIBC, ferrytyna).