Wynik badania poziomu TSH a stan zapalny

Dzień dobry, chciałam się zapytać czy robiąc usg tarczycy zobaczy się czy jest w niej jakiś stan zapalny? W ostatnich wynikach tsh7.7, ft3 i ft4 w normie. W usg wszystko wyszło prawidłowo. Ostatnio mam jakąś większą ochotę na sól, jest ona jodowana. Czy możliwe jest że po prostu brakuje mi jodu?

Szanowna Pani,
wykonując USG tarczycy doświadczony badający może podejrzewać przewlekłe zapalenia tarczycy, ale nie ustali rozpoznania zapalenia w oparciu o jego wynik. Do rozpoznania potrzeba wykonać przeciwciała anty-TPO i anty-TG.
Przyczyną niedoczynności tarczycy może też być niedobór jodu. Proponuję zgłosić się endokrynologa.
Pozdrawiam
dr R.Anielski