Wynik badania przewodu pokarmowego 55-letniej osoby do analizy

blona sluzowa przelyku prawidowa do lini z,linia z w lini faldow I wpustu.wpust zwarty.blona sluzowa dna I trzonu z wybroczynami srodsciennymi,wycinki II Dno wysklepiono prawidlowo,struktura faldow trzonu zachowana.jeziorko surowiczo-sluzowe,srednio-obfite,klarowne,bez zolci..zoladek poddaje sie insuflacji.w antrum sluzowka dwubarwna\wycinki I odzwiernik zwarty.opuszka XX-CY,odcinek pozaopuszkowy i okolica brodawki Vatera bz Dg.gastritis erosiva reg fundi et corpori ventriculi.ex prob

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na nadżerkowe zmiany zapalne błony śluzowej żołądka. proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.