Wynik badania rezonansu magnetycznego i drobna torbiel w nosogardle
dzien dobry mialam robiony 2 razy rezonanz magnetyczny.i wyniki byly taki drogiego. W porównaniu do badan z poprzedniego dnia 4.01.2013 opisywana zmiana o wejrzeniu dysmielinizacij w przyleganiu do rogu czołowego komory bocznej lewej wydaje sie minimalnie wieksze (7x6x9mm) poprzednie(7x6x7mm) choC progresja moze byc pozorna i wynikac z odmienej płaszczyzny przekroju.Wskazana wczesniejsza kontrola mr.Poza tym obraz mózgowia jak poprzednio. Drobna torbielka Tornwaldta w nosogardla.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam. Wynik badania powinien być zinterpretowany przez lekarza który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania i analizy poprzednich wyników.