Wynik badania rtg kręgosłupa szyjnego 21-latki do analizy

Proszę o interpretacją badania. Opis zdjęć kręgosłupa szyjnego w projekcji A-P bocznej. Spłycenie lordozy szyjnej. Linia ciążenia przemieszczona do przodu. Dyskretne zwężenie przestrzeni m. kręgowej C6-C7 z podkorową sklerotyzacją wzdłuż płytek granicznych i osteofitami na tylnych krawędziach trzonów i wyciągnięciami kostnymi na przednich. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m. k. pogranicza C/Th i w stawach Luschki C5-C6-C7. Poza tym zmian kostnych nie stwierdzono.

Szanowna Pani,
Opis badania nie wskazuje na poważna patologie, sugeruje zmiany przeciążeniowe i niewydolność miesni stabilizujących odcinek szyjny kręgosłupa. Wymaga Pani konsultacji ortopedycznej w celu skorelowana wyniku badania RTG z badaniem ortopedycznym.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu