Wynik badania RTG serca
witam , miałem robione rtg i bardzo proszę o interpretację wyniku dotyczącą serca: sylwetka serca niepowiększona z uwypuklonym zarysem lewej komory. Dziękuję i pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Zawał serca
Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.
Witam serdecznie,
Wynik prawidłowy. Sugerowałbym udanie się na konsultację wraz z wynikiem kierującym na badanie.
Pozdrawiam.