Wynik badania tarczycy i poziomu hormonów tarczycy

Witam, odebrałam dzisiaj wyniki badań . oto one i proszę napisać, czy wymagam pilnej wizyty u specjalisty. Pytam, gdyz zapisana jestem dopiero na 12.07, a dziś jest dopiero 22.05. TSH- 8,310 (norma: 0,270- 4,200) FT3 2,83 (2,00-4,40) FT$ 1,22 (0,93- 1,70) Na USG stwierdzono brzeżnie nieregularne obszary o echu obnozonym. Guzków nie zauważono.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Całość obrazu sugeruje rozpoznanie subklinicznej niedoczynności tarczycy (nie dającej jeszcze objawów). Wymaga Pani wizyty w poradni endokrynologicznej ale nie koniecznie w trybie pilnym.