Wynik badania USG a utrata wagi, ból pod żebrami, nalot na języku i ból pleców

Badanie USG Wątroba umiarkowanie powiększonej echogeniczności bez zmian ogniskowych ,pęcherzyk żółciowy jak w przewlekłym stanie zapalnym ze złogami29mm i 12 mm Drogi żółciowe bez zmian Trzustka hyperechogenna bez zmian w widocznych obszarach .Przestrzeń okołoaortalna bez jednoznacznych patologicznych odbić. Niepokoi mnie fakt że w okresie 3 miesięcy schudłam 8 kg Poza tym bol pod żebrem ,niesmak w ustach biały nalot na języku i bol pleców. Mam 66 lat czy to że chudnę to przyczyna kamieni ,

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Objawy oraz wyniki badań wskazują na nieprawidłowości w obrębie układu pokarmowego. Powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.