Wynik badania USG tarczycy i Hashimoto
plat lewy 51x24x16mm obj 10.2ml plat prawy 57x21x19mmobj .9ml w obu platach w obrebie miazszu i nizszej echogenicznosci widoczne liczne pasma zwloknien i obszary zwloknieniowe. przy dolnych biegunach obu platow oraz wokolicy ciesni widoczne powikszone wezly chlonne. unaczynienie nieco gestsze a przeplyw intensywniejszy niz zwykle. wnioski przewlekly stan zapalny tarczycy typu hashimoto w fazie niewielkiej nadczynnosci. Stosuje euthyrox 25 w takim przypadku zmniejszyc dawke o polowe?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Nie należy samemu dobierać dawek leków, proszę skonsultować wynik ze swoim endokrynologiem.
Podrawiam