Wynik badania USG wątroby 54-letniej osoby do analizy
USG -wątroba pykniczna powiększona o znacznym stłuszczeniu w/ klasyfikacji III stopnia. W seg. III wątroby torbiel płaska 10,5 mm w osi długiej w seg.IVa tuż podtorbko o d przodu 5,4 mm w seg. V trobiel 6,7x7,2x3,5 mm prawego płata.Układ żółciowy podszyjkowo/1/3 bliższa / ogniskowe uwupuklenie śluzówki pęcherzyka z rdzeniem cholesterolowym średnicy 4 mm o typie polipa cholesterolowego.Czynnościowy meteoryzm i aerofagie. Proszę odpowiedzieć czy to trzeba leczyc. A jak już to gdzie się zwrócić?

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania
Witam,
stłuszczenie wątroby należy leczyć ponieważ nieleczone może przebiegać ze stanem zapalnym co może doprowadzić do marskości. Należy udać się do gastrologa/hepatologa i wdrożyć odpowiednią dietę.
Pozdrawiam serdecznie