Wynik bilirubiny u 16-latka

Mój 16-letni syn ma bilirubinę całkowitą 3.4i podwyższone lymph-54,50, kolor moczu ciemnożółty-poza tym żadnych innych objawów.Proszę poradzić co z tym robić i czy jest to groźne.3 lata temu też wynik był podwyższony, a lekarz powiedział , ze niektórzy tak mają,martwi mnie jednak to, że coś jest nie tak.i te limfocyty też powyżej normy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Limfocyty mogą świadczyć o infekcji lub stanie zapalnym. Zastanawiający jest jednak poziom bilirubiny całkowitej. Prawidłowo w surowicy krwi człowieka wynosi 0,3–1,0 mg/dl. Kolor moczu może wskazywać iż mamy do czynienia z żółtaczka wątrobowa (miąższowa) lub żółtaczka pozawątrobową (zastoinowa, mechaniczna).Wskazana konsultacja z lekarzem. Warto zaznaczyć iż nie zawsze podniesiony poziom bilirubiny musi oznaczać poważną chorobę. Warto wykonać oznaczenie morfologii krwi.