Wynik cytologii i wskazania do kolposkopii

OtrzymałamWynik cytologiiRobionegoZprogramu wczesnegoWykrywaniaRaka szyjki macicy.Bardzo zdenerwowałam sie wynikiem.Oto wynik:Rozmaz odpowiedni do oceny.Stwierdzono obecnosc nieprawidłowych komórek nabłonkowych.Komorki nablonka plaskiego LSIL-zmiany srodnablonkowe stopnia niskiego obejmujace koilocytoze(HPV) i mozliwosc CIN1(dysplazji małego stopnia).Dalsza diagnostyka kolposkopia i badanie cytologiczne za 3msc.Czy to rak?Czy wynik moze okazac sie fauszywy?mam10msc córke iW3mscCiazy cyt.Byla ok

Radzę trzymać się zaleceń , tzn. kolposkopia i i badanie cytologiczne za 3 mies. W wyniku nic nie mówi się o raku - byłyby inne zalecenia! zż