Wynik glukozy we krwi u 18-letniej kobiety

Dzień dobry. Mam 18 lat mój wynik glukozy we krwi to 81. 55-115 mg/dL. Czy wynik jest prawidłowy? Pisząc do innego lekarza uzyskałam odpowiedź, że jeśli mój wynik był pozytywny to oznacza obecność glukozy w moczu. Co z kolei świadczy o cukrzycy. Jak mam dalej postępować? czy jestem chora na cukrzycę?

Witam,

wynik glukozy we krwi ma Pani prawidłowy.

Jeśli miała Pani badany mocz i nie było tam glukozy to także nie trzeba się martwić.

Określenie "pozytywny" stosuje się często w przypadku obecności badanego czynnika w preparacje, co nie zawsze oznacza dobry wynik.

Pozdrawiam