Wynik histopatologiczny po usunięciu brodawczaka uroterialnego odwróconego

Zawsze miałam częste infekcje i bolesne krwiomocze. Lekarze pierwszego kontaktu ograniczali sie do antybiotykoterapii.Wreszcie jednak trafiłam do specjalisty i po cystkopii okazało sie ,że w szyjce pęcherza jest brodawczak uroterialny odwrócony.W czasie kolejnego zabiegu został usunięty ,wynik badania histopatologicznego brzmi:"drobny fragment błony śluzowej ze skąpymi naciekami zapalnymi pozbawiony nabłonka",co oznacza takie rozpoznanie ?Jak dalej prowadzić profilaktykę?gdyż myślę o ciąży...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik badania hist-pat nie wskazuje na żadne nieprawidłowości - jest to zmiana łagodna. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos profilaktyki przed ciążą, sugeruję w tym celu konsultację ze specjalistą ginekologiem. Być może samo usunięcie brodawczaka będzie jednak wystarczającą profilaktyką.