Wynik insuliny na czczo i po obciążeniach

W badaniach wynik insuliny na czczo wyszedł 20,75 a po 2 godzinach od obciążenia glukozą 183,56. Glukoza na czczo 82, po 2 godzinach od obciążenia 101. Czy takie wyniki insuliny wymagają konsultacji i leczenia farmakologicznego? Ważę 87 kg przy 160 cm wzrostu i pomimo uprawiania sportu nie mogę zmniejszyć wagi.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań mogą wskazywać na występowanie insulinooporności. Wskazana jest wizyta u specjalisty diabetologa.