Wynik krzywej cukrowej u 41-latka

Witam dzisiaj minłem wykonaną krzywą cukrową:-) Początek był 106 po godzimie wyszło 200 a na następnie 160 Mam 41 lat i niewiem jak to wyglada czy mam sie zglosic do poradni Pozdrawiam adam

Renata GrzechociĹska

Powinien Pan zmienić nawyki żywieniowe i włączyć aktywność fizyczną. Badanie wskazuje na nieprawidłową glukoza na czczo oraz nieprawidłową tolerancję glukozy, które są stanami przedcukrzycowymi.

Witam,

Badanie wykazało stan przedcukrzycowy, czyli stan wysokiego ryzyka cukrzycy typu 2. Pana dieta powinna być oparta o zasady racjonalnego żywienia. W celu uzyskania konkretnej porady żywieniowej polecam udać się do dietetyka, który pomoże wyeliminować błędy żywieniowe.

Pozdrawiam