Wynik morfologii krwi u 20-latki i oczekiwanie na wizytę u hematologa

Moja morfologia, co z nią nie tak?(20lat) badanie z listopada-płytki krwi 118 (norma 150-400)oraz PCT 0,103 (0,200 - 0,500)  przed świętami-płytki 136, PDW 20,5(10-18) niedawno-hematokryt 34,9% (37-47),MCHC 38,9 (31-37),płytki 137,PDW 19,6 (10-18). Przyjmuję setaloft i trittico ale jestem już na b.niskich dawkach.Co  oznaczają te wyniki?To skutek złej diety,stresu,niskiego poziomu żelaza?Rodzinny nie wie co jest, mam skier.do  hematologa ale wizyta w listopadzie..zniknę z nerwów..

Witam,

Obnizony poziom plytek krwi moze byc spowodowany wieloma czynnikami, ale najwazniejsze jest to czy aktualnie wystepuja objawy skazy krwotocznej. Jezeli nie, to nie ma powodow do niepokoju, bo poziom plytek > 100 tys. w zupelnosci zabezpieczenia hemostatycznie nasz organizm. Warto powtarzac te badania co jakis czas, tak aby na wizycie u hematologa przedstawic kilka wynikow z roznego okresu czasu.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga