Wynik MR kolana 26-letniej osoby do analizy
Proszę o interpretacje rezonansu magnetycznego kolana. Zwyrodnieniowe poziome podłużne uszkodzenie śródłąkotkowe w strefie 1-2 (R-R,R-W) rogu tylnego MM z formowaniem szczeliny rozwarstwiającej. Dodatkowe komponenty pośrednie pionowo skośne uszkodzenia zwyrodnieniowego biegnące od poziomego uszkodzenia ku powierzchni górnej pogranicza strefy 1-2 rogu tylnego MM oraz drugiej szczeliny ku powierzchni dolnej strefy 0-1 w miejscu mocowania torebkowego pogranicza trzonu i rogu tylnego MM.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
Opierająć się jedynie na wyniku rezonansu magnetycznego należy stwierdzić, iż wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego. Oczywiśćie ostateczna decyzja o zabiegu powinna być podjęta po rozmowie i badaniu klinicznym Pacjenta jednak obawiam się, że zabieg będzie konieczny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu