Wynik MR kręgosłupa szyjnego po wypadku komunikacyjnym

Witam Jestem po wypadku komunikacyjnym w którym doznałem skręcenia kręgosłupa szyjnego. Oto moj wynik RM Na poziomie C5\C6 centralna wypuklina krążka mk 2mm. Na poziomie C6\C7 centralno-boczna wypuklina krązka mk 4mm wypukla się obustronnie do otworów międzykręgowych. Proszę o wyjaśnienie . Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wypuklina jest wówczas kiedy jądro miażdżyste przesuwa się, w którąś ze stron nie powodując przerwania ciągłości pierścienia włóknistego (jesli dojdzie do przerwania to mówimy o przepuklinie). Dochodzi do wysunięcia się części krążka z pomiędzy trzonów kręgów i w zależności od wielkości wysunięcia może dojść do ucisku rdzenia kręgowego lub nerwów rdzeniowych. Prosze udać się do lekarza