Wynik MR serca u 21-latki

Wynik z MR serca: Niescalenie miesnia lewej komory w segmentach 7,10,11,12,13,15,16 i 17 (wg AHA). Segment koniuszkowo boczny - stosunek NC/C wynosi 6,0. Wzmozenie beleczkowanie takze w dalszej czesci prawej komory. Miesien sercowy bez cech zmian pozapalnych i niedokrwiennych. LVEF = 58%, RVEF = 51%. Wnioski: Niescalenie miesnia sercowego. Pytanie: Czy ta wada jest bardzo powazna? Co mowia wyniki? Jak to leczyc?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są objawy? konieczna konsultacja lekarza kardiologa. proszę zgłosić się do lekarza zlecająćego powyższe badanie.