Wynik poziomu cholesterolu i badanie krwi

dzien dobry - z badaniami i morfologia jest OK natomiast z badan hematologi Opad krwinek po 1 h mam 38 mm co mi niepokoi i nie wiem co to znaczy dla mnie, oraz Cholesterol LDL OKRESLONO 105mg/dl tez nie za bardzo rozumiem co tym kryje. B.dziekuje i zycze milego dnia

Lek. Tomasz Budlewski

Opad krwinek czerwonych jest u Pana podwyższony co może wskazywać na występowanie u Pana jakiejś infekcji, choroby tkanki łącznej i wielu innych schorzeń. Proponuję udanie się do lekarza rodzinnego, który na podstawie wyników badań będzie mógł ocenić prawdopodobieństwo określonej przyczyny i skieruje Pana na ewentualne dodatkowe badania. Cholesterol LDL określony oznacza to, że był on obliczony na podstawie pomiarów innych składowych profilu lipidowego.