Wynik RM kanału kręgowego szyi

Mój wynik RM kanału kregowego (szyjny) wskazuje że na poziomach C5-6 i C6-7 niewielkie uwypuklenia krążków miedzykręgowych na głebokośc 1,5 mm powodujące dyskretny ucisk worka oponowego, bez ucisku korzeni nerwowych. Co to oznacza i co na to pomoże, czy leki czy cwiczenia, czy zabieg?Proszę o odp.

Witam serdecznie,

Taki wynik badania MRI świadczyć może o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Leczenie dyskopatii zaczyna się od farmakoterapii, poprzez zabiegi fizjoterapeutyczne, skończywszy w ostateczności na zabiegu neurochirurgicznym. Decyzję o sposobie leczenia podejmuję lekarz prowadzący. Dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badaniem, w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.