Wynik RTG klatki piersiowej 62-latki

Odebrałam wynik rtg " Pola płucne z objawami nieżytu,bez zmian ogniskowych.Serce poszerzone w lewo" Czy mam się bać.Moja mama miała poszerzone serce-czy to byłoby dziedziczne?

Powiększona sylwetka serca w rtg sugeruje chorobę serca. Jednak celem dokładnej oceny konieczne wskazane wykonanie echokardiografii i konsultacja kardiologiczna.
Badania mogą być wykonane planowo.