Wynik RTG kolana i trzeszczenie w stawie
Mam pytanie dostałem wyniki z RTG kolana ,, nie stwierdza się zmian urazowych w uwidocznionych kościach ,, oraz ,, Nieco zaostrzone krawędzie wyniosłości międzykłykciowej ,, tylko ze nie wiem co to oznacza . Moje dolegliwości w kolanach to ,, trzeszczenie , coś mi przeskakuje no i ogólnie podczas chodzenia zginania jest odczuwany ból , jak dla mnie to prawe kolano mam troszkę bardziej uniesione , proszę o jakieś informacje

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Opisane przez Pana dolegliwości sugerują raczej patologię tkanek miękkich stawu kolanowego a nie kości. Sugeruję solidne badanie ortopedyczne, być może poparte badaniem USG. A zaostrzeniem wyniosłości międzykłykciowej proszę się nie przejmować.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu