Wynik RTG kręgosłupa odcinka szyjnego 23-latki
Miałam robione dzisiaj zdjęcie RTG kręgosłupa odcinka szyjnego i mam taki opis: Znaczne zwężenie przestrzeni międzytrzonowej C6/C7 z pogrubieniami blaszek granicznych przyległych trzonów kręgowych. W przyszłym tyg będę szła zarejestrować się do neurologa ale chciałabym wiedzieć o co chodzi... Czy to coś poważnego czy raczej nie będę miała większych problemów?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Profilaktyka udaru mózgu
Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na uszkodzenie krążka międzykręgowego c6/c7. W przyszłości może to powodować silne dolegliwości bólowe.