Wynik RTG płuc u 6-latka
Witam czy mogłabym prosić o pomoc w interpretacji wyniku rtg mojego 6 letniego syna- od kilku miesięcy stale przeziębiony, do tego doszło utkanie na noge- w rezonansie wyzszla zmiana na okostnej a teraz doszedł kaszel- oto wynik rtg pluc- brak zmian ognis. w plucach, nieco wzmożony rysunek okołooskrzelowy w patich przywnekowych pluc, wneki szerokie, powiększ. wezly chłonne. serce w normie.bede wdzieczna za pomoc

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu
Jak wiązać chustę?
Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać chustę.
Szanowna Pani,
niestety nie są to zmiany charakterystyczne dla konkretnej choroby. Niewielkie zmiany okołooskrzelowe najczęściej są wynikiem zapalenia, które wg opisu Pani ma miejsce. Potwierdza to powiększenie węzłow chłonnych. Należy wykonać podstawowe badania krwi i ocenić stan kliniczny dziecka tj dokładnie zbadać.
z poważaniem,
J.Zachwieja