Wynik TK jamy brzusznej 24-letniej osoby
Chory miał robione tk jamy brzusznej, ktore wykazalo powiekszone wezly chlonne od 18 do 30 mm, we wnece watroby, okołoaortalnie itp. Wywiad chorobowy: zapalenie watroby i marskosc o etiologii HCV, leczenie interferonem 2 leki. Tk powtorne po 3 miesiacach wykazalo brak progresji i remisji. Minelo 8 miesiecy, brak objawow, chory sie czuje dobrze. Czy mozna wiec wykluczyc, ze skoro wezly nie rosna i jest ich tyle samo, to mozna wykluczyc chorobę nowotworową? Czy to spowodował np. Interferon?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna jest odpowiednia dalsza obserwacja. Wykluczenie choroby nowotworowej w tym momencie jest niemożliwe, tym bardziej że występuję HCV. Proponuję udać się do lekarza hepatologa lub lekarza chorób zakaźnych w celu ustalenia odpowiedniego dalsze postępowania.