Wynik TK płuc i leczenie POChP

Wykonałem TK płuc a we wnioskach opisu jest stwierdzenie cyt. Zwłóknienia zapalne. W obu płucach nieuwapnione guziki wlk.maks. do 10x6mm podolpłucnowo w s.6P.Nie stwierdza się cech limfadenopati.Prosze o komentarz i poradę nadmieniam ze leczę się na POCHP z nakładającą się astmą oskrzelową,Dziekuję za odpowiedz.

Opisane zwłóknienia są następstwem przebytych zapaleń. Guzki mogą być też pozostałośią po zapaleniach. Wymagają jednak kontroli. Wskazane kontrolne TK klp za 3-4 miesiące.