Wynik tomografii komputerowej odcinka szyjnego kręgosłupa
witam odebralam wyniki tomografii odcinka szyjnego i nie wiem jak zinterpretowac prosze o pomoc oto opis lordoza boczna splycona.lewoboczna skolioza .obnizenie krązka mk c5/c6 , z towarzyszącą okrężną osteofytozą krawędzi trzonów. na tym poziomie okrężna wypuklina krążka mk,powodująca splycenie przedrdzeniowej rezerwy płynowej worka oponowego oraz zwężenie otworow mk.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.