Wynik ujemny badania na toksoplazmozę w ciąży

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące Toksoplazmozy, a dokładnie poziomu przeciwciał Igm. U mnie są one ujemne i badałam je już kilkukrotnie, ale mimo tego że są ujemne to są zmienne i chciałabym zapytać czy to czasem nie oznacza czegoś niedobrego? Aktualnie trwa u mnie 31 tydzień ciąży. Wyniki wyglądały następująco: kwiecień 2011: 0,050; wrzesień 2011: 0,040; styczeń 2012: 0,060; luty 2012: 0,110 (martwi mnie troszkę to, że teraz wzrosły dwukrotnie) wynik ujemny jest 0,50. Jeśli chodzi o Igg to aktualnie wynoszą 0,00. Mój lekarz widział oczywiście wszystkie wyniki i nie zwrócił w żaden sposób na to uwagi, a mnie mimo wszystko to niepokoi. Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Zdecydowanie niepotrzebnie się Pani niepokoi. Należy tylko zwracać uwagę na to, że wynik jest za każdym razem ujemny. To znikome a zmienne miano nie ma żadnego znaczenia, a różnice biorą się zapewne z błędu laboratoryjnego. Jeśli odczuwa Pani silny niepokój mimo moich zapewnień, że wszystko jest w porządku, może Pani oczywiście porozmawiać z pracownikiem laboratorium, w którym wykonuje Pani badania. Pozdrawiam serdecznie!