Wynik USG tarczycy i stosowanie Euthyrox

Witam. Od kilku lat leczę się na niedoczynność tarczycy.Zażywam euthyrox 75.Obecnie TSH=2,92 a USG tarczycy to taki zapis lekarza:tarczyca o jednorodnej strukturze echa o gładkich obrysach z widocznymi licznymi drobnymi ogniskami o echu tarczycowym o śr. do 12mm i wym.PP:20x21x39 i PL: 15x16x37 z ogniskiem o echu tarczycowym o śr.13mm z echododatnią obwódką. Nie rozumie określenia-echo tarczycowe. Co oznacza to USG? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

witam, nie jest to określenie zalecane w standardach. chyba chodziło o to, że zmiany sa normoechogeniczne, czyli podobne do pozostałego miąższu tarczycy. opisujący nchybsa miał na myśli normoechogeniczne guzki, jeśli tak, to wskazana jest ich biopsja. proponuję pójść na wizytę dom endokrynologa i ujstalić co dalej. pozdr