Wynik USG tarczycy u 31-latki

Witam.Odebrałam dziś wynik USG tarczycy.Czy mam powody do niepokoju?Tarczyca znacznie powiększona,wielkości:płat prawy:67x29x29mm-vol 25 ml płat lewy:56x23x16mm-vol 11ml,cieśń 10mm.Miąsz tarczycy niejednorodny,z obecnością licznych normoechogenicznych ognisk z mieszanym typem unaczynienia,największe:w części grzbietowej prawego płata wielk.36x17mm,w cieśni 36x10mm,w lewym płacie 14x 9mm.Dodam jeszcze,że wynik TSH 0,9617 ulU/ml* i FT4 0,92 ng/dl*.Proszę o pomoc.Jestem załamana!Czy to rak!!!???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, żaden z opisanych elementów nie wskazuje na raka. Funkcja tarczycy jest w normie. USG wskazuje, że Pani tarczyca jest powiększona i możliwa jest dalsza diagnostyka przyczyny tego stanu lub obserwacja i kontrola za około pół roku. Pozdrawiam