Wyniki badań laboratoryjnych a zarażenie gronkowcem lub paciorkowcem

Witam mam pytanie moja córka8 lat. Miesiąc temu miał. Liczajca zakaźne wyleczylismy si. Z tego teraz odebrałam wyniki krwi Eo% i baso% bardzo podwyższone i biochemia Asi 791Iu/Ml a norma tylko 240 moje pytanie czy córk. Może być zarażonyc. Gronkowiec lub paciorkowcem

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podwyższone wyniki Eos i Baso mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej lub pasożytniczej. Podwyższone ASO wskazuje na infekcję o podłożu paciorkowcowym jednak jego poziom w długim czasie ulega normalizacji. Dlatego jeżeli występują niepokojące objawy mogące świadczyć o infekcji proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam