Wyniki badań USG ciąży i rozwój płodu

Witam30.12. wynik hcg wynosił 4390, 02.01.USG wykazało 5t i 5d c, lekarz zauważył bijące serce, ale twierdził że ciąża jest mniejsza niż wychodzi z miesiączki. 13.01.hcg wynosi 10000, 17.01.USG lekarz nie widzi serca,tłumaczy że to może być wina sprzętu lub on źle odczytał obraz.17.01.hcg wynosi 15090, lekarz mówi że jest ok a na usg za 2 tyg.Czy ciąża rozwija się prawidłowo?przyjmuję luteinę bo w pierwszych tygodniach plamiłam ale ustąpiło, ponadto nic mi nie dolega poza bolącymi piersiami.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trzeba zawierzyć lekarzowi, że niemożność uwidocznienia zarodka podyktowana jest wadliwym sprzętem USG. Może Pani skonsultować się u innego ginekologa lub poczekać 2 tygodnie do kolejnego badania u swojego ginekologa. Wtedy ciąża będzie większa, a uwidocznienie w badaniu ultrasonograficznym zarodka będzie znacznie łatwiejsze. Przyrost beta-hCG jest prawidłowy.