Wyniki badań wirusologicznych a przygotowanie do zabiegu urologicznego

Witam. Proszę o interpretację badań krwi na Hbs-Ag i anty-Hbs. HBs - Antygen Hbs (WZW typu B) (V39) <0.10 HBs - Antygen Hbs (WZW typu B) (V39) nieobecny nieobecny <1 reaktywny >1 HBs - p/c przeciw HBs (WZW typu B) (V42) <2.00 II/L <10mIU/mL nieobecne >= 10 mIU/ml obecne Czy wyniki są w normie? Czy warto się zaszczepić przeciw WZW typu B? Za miesiąc mam zabieg urologiczny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Wyniki sa w normie i nie wskazują na zakażenie. Nie jest Pan jednak uodporniony czynni eprzeciwko wirusowi i szczepienie jest jak najbardizej zalecane. Należy się spieszyć, aby uzyskać odporność przed wykonaniem zabiegu urologicznego.