Wyniki badania surowicy w kierunku boreliozy

Nazwa badania Wynik badania Zakres referencyjny Materiał: Surowica, data i godz. pobrania: nie podano, data i godz. przyjecia: 27-03-2015 22:24 Borelioza - p/c IgG (S21) < 5,0 AU/ml nieobecne Nieobecne: < 10 Watpliwe: 10 - 15 Obecne: > 15 Metoda CLIA, aparat LIAISON XL, Firma Diasorin Borelioza - p/c IgM (S25) 53,7 AU/ml obecne - wskazane wykonanie testu potwierdzenia Nieobecne: < 18 Watpliwe: 18 - 22 Obecne: > 22 Metoda CLIA, aparat LIAISON XL, Firma Diasorin proszę o interpretacje wyników

Renata GrzechociĹska

Ciężko wyczytać coś z tego całego opisu. Zakładam, że poziom IgG to <5, a IgM 53,7. Dodatnie IgM, ujemne IgG świadczą o aktualnej infekcji. Jednak na podstawie samych badań laboratoryjnych nie można rozpoznać infekcji.