Wyniki przy cukrzycy ciążowej

mam cukrzycę ciążową. jestem na diecie i moje wyniki to przede wszystkim d0 120 po 1h. czasem raz, dwa razy w tyg wyskoczy mi około 125 po 1h. czy to prawidłowe? kiedy bierze sie insuline-po jakich wartościach? Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

W 1 godzinę po posiłku powinno być <120 proponuje udać się do lekarza prowadzącego. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.