Wyniki testu obciążenia glukozą a konieczność stosowania zastrzyków insulinowych

Witam, jestem w 25 tygodniu ciąży robiłam test obciążenia glukozą z uzyskanymi wynikami na czczo 96 mg/dl, po godzinie 201 mg/dl i po dwóch godzinach 172 mg/dl więc wszystkie wyniki poza normą czyli cukrzyca ciążowa tak wnioskuję z wyników. Stąd moje pytanie do Państwa czy przy takich wartościach konieczne będą zastrzyki insulinowe czy istnieje możliwość ustabilizowania wyników odpowiednio dobraną dietą? ponieważ zaczynam popadać w panikę pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W pierwszej kolejności stosuje się dietę i wykonuje pomiary glukometrem. Trwa to ok. 7 dni.Dąży się do uzyskania glikemii na czczo i przed posiłkiem 50-90 mg/dl, 1 godz. po rozpoczęciu posiłku do 140 mg/dl, w nocy między 2:00 a 4:00 powyżej 60 mg/dl. Po tym należy się udać na wizytę kontrolną do lekarza, który dokonuje interpretacji pomiarów i decyduje czy nadal powinno się stosować dietę, czy potrzebne jest leczenie insuliną.