Wyostrzenie guzka przyśrodkowego wyniosłości międzykłykciowej
Proszę o wytłumaczenie mi wyników badania rtg st.kolanowego lewego AP+L Podchrzęstna sklerotyzacja oraz osteofity krawędzi powierzchni stawowych. Szerokość szpary stawowej w st.kolanowym prawidłowa. Wyostrzenie guzka przyśrodkowego wyniosłości międzykłykciowe j, osteofity powierzchni stawowej k.piszczelowej. Zmiany zwyrodnieniowe głównie w stawie rzepkowo-udowym. Z góry dziękuje.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wszystkie wymienione wyżej zmiany są oznakami procesu zwyrodnieniowego stawu kolanowego.