Wypadające, osłabione włosy u 38-letniej kobiety

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu mam problem z włosami, dużo mi ich wypadło, są słabe, cienkie, przetłuszczają się okropnie. Od jakiś 4 m-cy zauważyłam, że moje paznokcie (jak nigdy dotąd) zrobiły się b.cienkie, miękkie, rozdwajające i łamliwe. Nie wiem co się dzieje, zrobiłam b.dużo badań prywatnie, tak od siebie, wszystko jest w normie, za wyjątkiem zaniżonej ferrytyny. Może ktoś mi pomoże, bo odwiedziłam już masę lekarzy i mam wrażenie że każdy udaje, że leczy.... Nie widzę żadnej poprawy

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, przyczyn może, od braku mikroelementów, witamin, po przyczyny organiczne. Warto skonsultować się z dermatologiem i wykonać trichogram. Pozdrawiam

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam serdecznie,
do postawienia w miarę precyzyjnej diagnozy potrzebowałabym informacji, jakie badania były wykonywane, gdyż do wypadania włosów oraz osłabienia paznokci mogą przyczynić się nie tylko niedobory witamin i minerałów, ale także, a może i przede wszystkim - zaburzenia hormonalne i poziom kortyzolu czyli stres. Proszę także wykonać badania w kierunku obecności pasożytów w przewodzie pokarmowym.