Wypadanie włosów po stosowaniu leków na nerwicę lękową

Leczę się od 3 miesięcy na nerwicę lękową na poczatku Zortalem teraz Nexpram niestety kazde z tych lekow podnosi mi prolaktyne ,przez co wypadają mi garsciami włosy. Czy sa jakies inne leki nie podnoszące prolaktyny? czy bede zmuszona odstawic leki przecidepresyjne.

Jeśli zdecydowała się Pani na to, że farmakoterapia będzie jedyną metodą leczenia nerwicy (leczenia, czy raczej wyciszania objawów niż leczenia przyczyn), to warto poinformować lekarza o skutkach ubocznych stosowanego leczenia. Lekarz zawsze może zadecydować o zmianie leku na innych, który nie będzie wywoływał skutków ubocznych w postaci wypadania włosów. Proszę jednak pamiętać, że zawsze farmakoterapia będzie się wiązała z pojawianiem się skutków ubocznych w mniejszym lub większym nasileniu.