Wyrywanie włosów przez 3-letnie dziecko

3 letnia córka od 1,5 roku wyrywa sobie włosy z głowy. Cały czas ma tak samo krótkie włosy. Robi to mimowolnie. Nie tylko kiedy jest zdenerwowana ale i przy jedzeniu, jak jedzie autem, przy czytaniu, telewizji itd. Cały czas rączki muszą tych włosów dotykać i ciągnąć. Co z tym dalej robić?

Witam. Prawdopodobnie powodem wyrywania przez Pani córkę włosów jest stres. Jednak, aby to potwierdzić potrzebny jest porządny wywiad z Panią oraz rozmowa z córką i obserwacja jej. W tym celu proponuje udać sie do psychologa. On pomoże również przeciwdziałać tym zachowaniom.

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do psychologa rozwojowego - ośrodka zajmującego się zaburzeniami rozwoju dzieci w swojej okolicy.

Pozdrawiam!