Wysoka gorączka u 2-letniego dziecka a oczekiwanie na wyniki badań

córeczka (2 lata i 4 m-ce) wysoko gorączkuje od wczorajszej nocy. Dziś przed południem byliśmy u pediatry dostaliśmy skierowanie na badanie moczu. Tam jeszcze ożywiona po ok 1h wzrosła temp.(38,5) stała się marudna apatyczna nic nie chciała jeść skarżyłą się też na bol w dolnej części pleców po lewej stronie. dostała czopki przeciwgorączkowe bo nie chciała otworzyć buzi. później od razu zasnęla,. Moje pytanie czy bezpiecznie jest czekać do rana z analizą moczu i wizytą?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zauważy Pani nagłe pogorszenie stanu zdrowia dziecka to należy niezwłocznie udać się do najbliższego lekarza. W przeciwnym wypadku można poczekać z wizytą.