Wysoki poziom cholesterolu

Proszę o interpretację wyników: cholesterol cał. 270, cholesterol HDL 86,7, cholesterol LDL 164,1, trójglicerydy 96, glukoza 104. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższone są stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu LDL. Prawidłowe jest stężenie HDL cholesterolu oraz triglicerydów.

Wskazana jest wizyta u lekarza, który na podstawie wywiadu, badania oraz ew. badań dodatkowych oszacuje ryzyko sercowo-naczyniowe i zaleci odpowiednie postępowanie.

Podwyższone jest również stężenie glukozy - jeśli było oznaczane na czczo. Zależnie od informacji uzyskanych w wywiadzie lekarskim obrana zostanie odpowiednia ścieżka diagnostyczna. Jeśli dotąd nie obserwowano nieprawidłowej glikemii, wskazane będzie wykonanie doustnego testu tolerancji glukozy (OGTT).

Pozdrawiam